KONST / Litografier / Färglitografi 9344348
nr 934 4348
Karl Höglund
(f. 1940), Sverige
Färglitografi, Karl Höglund (f. 1940), cyklande par, EA-upplaga (konstnärens exemplar), signerad, motivet: 49x38
Karl Höglund, född 1940 i Stockholm, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
700 kr
måndag 12 januari 2015
kl 20:48:50
12/1 20:37:46
12 jan
e-auktion
Läs mer om e-auktion
Karl Höglund
Läs mer om Karl Höglund